Köpek Cinsleri

Toy Poodle

Toy Poodle ırkı köpekler son zamanlarda en çok ilgi gören köpek ırklarından biridir. Fiziksel olarak minik ve sempatik görünümleri olsa da, başka ırklara karşı meydan okumayı seven bir karaktere de sahiptirler.

Toy Poodle Amerika’da en popüler köpek ırkları arasında yer almaktadırlar. Tüylerinin düşük alerjik etkilerinin olması ve cinse özel nazik enerjilerinin olması bu ırkı ön planda tutmaktadır.

Toy Poodle’ler küçük görünümlerinin yanı sıra atletik bir yapıda olan can dostlarıdır. Oyuncak kaniş olarak ta isimlendirilmektedirler.

Aşırı zeki ve sahibine karşı aşırı sadık olan bu köpek ırkı, insanları kendisine hayran bırakan özelliklere sahiptir. Çocuklu aileler için bakımı kolay bir ırk olması bu hayvanların sahiplenme oranlarını arttırmaktadır.

İtaat ve çeviklik yarışmalarında da başarılı olan bu küçük sporcular daha küçük yapıya haiz olanlar gibi atletik bir şekilde yarışmalarda ileri derece form tutmaktadırlar.

Çok akıllı ve eğitilebilme özelliğine sahip bu köpekler normal ırklara göre daha çabuk kavrama yetisine sahiptirler.

Toy Poodle ırkı köpek sahiplenmek isteyen kişiler bu ırk hakkında temel bilgilere sahip olmalıdır ki bakımları noktasında bakımlarını eksiksiz yerine getirmelidirler.

Özellikle yavru köpeklerde 5 aylık iken ilk tüy kesimleri yapılmalıdır.

Toy Poodle ırkı safkan bir ırktır, karakteristik ve fizyolojik özellikleri değişkenlik göstermez, bu ırkın var olma amacı yoldaşlıktır ve sahiplerini koruma, kollama eğilimi göstermektedirler.

Çok kolay eğitilebilirler, iyi huylu dost canlısıdırlar. Parlak zekâlarının olması onları çekici yaptığı kadar, çok hızlı bir öğrenme yetisine sahiptirler.