İZMİR PET KUAFÖRE

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Köpeğimin tıraş süresi ne kadar sürmektedir?

Köpeğinizin tıraş süresi ortalama 1-1,5 saat sürmektedir. Köpeğiniz tıraş edildikten sonra müşterimizin isteği doğrultusunda yıkanır ve daha sonrası köpeğinizin tırnakları kesilir, törpülenir.

2- Köpeğimi ne sıklıkla tıraş ettirmeliyim?

Köpeğinizin tıraş süresi için her hangi bir sınırlama olmaksızın özellikle yavru köpeğinizin tüyleri 5 aylıktan sonra tıraş edilmeye başlanmalıdır. Mevsim geçişleri, köpeğinizin geçirebileceği hastalıklar tüy değiştirme zamanını etkilemektedir. İlkbahar ve sonbahar aylarında tüylerini aşırı dökmeye başladığı zaman kuaför zamanı gelmiş demektir.

3- Makine tıraşı mı, yoksa makas tıraşımı daha sağlıklıdır?

Makine tıraşı ve makas tıraşı köpeklerin cinslerine göre belirlenmekte ve değişiklik göstermektedir. Bazı cins köpeklere tüy yapısından dolayı makine tıraşı olmaz, bu tamamen köpeğin ırkına ve tüy yapısına bağlı olarak değişmektedir. Bunun haricinde, makine tıraşı mı, yoksa makas tıraşımı bu müşterimizin isteğine bağlı olarak yapılmaktadır. Hangisi iyi şeklinde bir durum söz konusu değildir, tıraş sağlık açısından önemlidir, makine tıraşı veya makas tıraşı diye sağlık açısından bir ayrım söz konusu değildir.

4- Aldığım randevu nasıl değiştirilir, ya da iptal edilebilir mi?

İzmir Pet Kuaförümüzden almış olduğunuz randevunun iptali veya değişimi için randevuyu aldığınız iletişim kanallarımızdan bize bildirmeniz yeterlidir.

5- Kedi ve köpekler neden çok tüy döküyorlar?

Özellikle köpeklerde aşırı tüy dökülmesi veya genel durumda bir değişiklik gözlemlendiği zaman ilk önce bir veteriner hekime muayene ettirilmeli ve erken tedaviye başlanmalıdır. Köpeklerde ve kedilerde aşırı tüy dökülmesine, pire, kene ve bitlerde yol açmaktadır. Ayrıca köpeklerde ve kedilerde mikrobik veya bakteriyel enfeksiyonlarda aşırı tüy dökülmesine sebebiyet vermektedir. Köpeğinizin sağlıklı bir hayat sürebilmesi için sık aralıklarla köpeğinizin tüylerini kestirmelisiniz ve ileride oluşabilecek hastalıkların da bu sayede önüne geçebilirsiniz.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

BİZE YAZMAYA ÇEKİNMEYİN!